Wzrasta zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy

Statystyki pokazują, że polskie przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na zatrudnienie obywateli tego kraju. Jaka jest skala tego zjawiska? Co powoduje, że pracownicy z Ukrainy są coraz popularniejsi w Polsce? Gdzie znaleźć porządnych pracowników z Ukrainy? O tym wszystkim dowiecie się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Ilu pracowników z Ukrainy jest w naszym kraju?

Warto wiedzieć, że praca dla Ukraińców jest dostępna w coraz większej ilości branż. Naszych wschodnich sąsiadów można spotkać już nie tylko na placach budów, ale także w sklepach, w szpitalach czy w przedsiębiorstwach związanych z gastronomią itp. Liczba Ukraińców pracujących w naszym kraju stale rośnie. Warto zaznaczyć, że w poprzednim roku Polska wydała 1,8 mln zaświadczeń dotyczących przyjęcia do pracy cudzoziemców. Główną grupę stanowią tutaj Ukraińcy. Warto wiedzieć, że – bazując na danych NBP – w 2016 roku w naszym kraju legalnie pracowało 1,2 mln Ukraińców. Niektórzy szefowie zatrudniają takie osoby na stałe. Coraz popularniejsza jest także opcja dotycząca leasingu pracowników z Ukrainy.

Dlaczego firmy coraz częściej zatrudniają Ukraińców?

Co powoduje, że przedsiębiorstwa tak chętnie oferują pracę dla Ukraińców? Składa się na to kilka czynników. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie brakuje Polaków, którzy wyjechali do pracy za granicę. Statystyki pokazują także, że od lat sukcesywnie spada bezrobocie w naszym kraju. To oznacza, że na przykład nowe firmy mają mniejszy wybór spośród osób, które szukają stałego lub czasowego zatrudnienia. Nic więc dziwnego, że coraz częściej jest przeprowadzana rekrutacja pracowników z Ukrainy. Obywatele tego kraju bardzo profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. Przykładają się do pracy, ponieważ mogą liczyć na zdecydowanie lepsze zarobki niż w swoim kraju. Wiedzą, że praca w Polsce to szansa na lepsze życie dla nich i ich rodzin. Jeszcze kilka lat temu firmy lub przedsiębiorstwa zatrudniające Ukraińców mogły też liczyć na mniejsze wydatki. Teraz pensje osób z tego kraju często są równe w stosunku do wynagrodzeń Polaków. Dla właścicieli firm nie stanowi to jednak żadnej przeszkody. Wiedzą, że mogą bowiem liczyć na pracowitych i terminowych pracowników, którzy sumiennie podchodzą do swoich zadań. Ukraińcy są zatrudniani na stałe, ale nie tylko. Nie brakuje osób korzystających też z outsourcingu pracowników z Ukrainy

Jak znaleźć dobrych pracowników z Ukrainy?

Jesteście zainteresowani tym tematem? Warto w tym celu zgłosić się do profesjonalnej agencji, która przeprowadzi skuteczną rekrutację pracowników z Ukrainy. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że traficie na odpowiednie osoby, które będą właściwie podchodziły do powierzonych im czynności. Warto podkreślić, że coraz popularniejszą opcją jest także wynajem pracowników z Ukrainy. Kiedy taki wariant najbardziej się przydaje? Wynajem pracownika z Ukrainy to sprawdzone rozwiązanie, jeśli dana firma potrzebuje przez pewien okres więcej ludzi do wykonania konkretnych czynności. Badania pokazują, że w takiej sytuacji właściciele przedsiębiorstw decydują się właśnie na leasing pracowników z Ukrainy. Pamiętajcie jednak, aby skorzystać z pomocy dobrej agencji rekrutacyjnej. Wtedy będziecie pewni, że wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z przepisami. Wy natomiast otrzymacie pomoc od naprawdę porządnych pracowników ze Wschodu. Jeśli zatem interesuje Was zatrudnienie na stałe czy outsourcing pracowników z Ukrainy, to warto postawić na fachowców z branży, którzy przeprowadzą staranną rekrutację.

Kontakt

JOBSI Sp. z o.o.
Obrońców Westerplatte 5
83-000 Pruszcz Gdański
NIP: 5272859029
REGON: 380832849

Dla pracownika

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij swoje CV
jobs@jobsi.pl

Dla pracodawcy

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij zapytanie:
biuro@jobsi.pl