Wykwalifikowani pracownicy z ukrainy

Od dłuższego czasu, w Polsce, można odnotować wystąpienie problemu z pozyskaniem kompetentnych i wykwalifikowanych pracowników. W ubiegłym roku, w Polsce, zarejestrowano ponad 2 miliony oświadczeń na pracę dla Ukraińców. Liczba ta nadal rośnie, ponieważ dla naszych sąsiadów, polski rynek pracy jest niezwykle atrakcyjny zarówno z powodu liczby oferowanych miejsc, jak i w kwestii zarobkowej. Wynagrodzenia oferowane w naszym kraju są zdecydowanie lepsze niż na Ukrainie. Obecna sytuacja, w której polskim przedsiębiorcom jest naprawdę ciężko znaleźć odpowiedniego specjalistę, zwróciła pracodawcom oczy na Europę Wschodnią i tamtejszy rynek pracy. Pracownicy z Ukrainy i ich wysokie kompetencje zawodowe z różnych branż, wypełniają obecną niszę na polskim rynku.Ukraińcy, praktycznie z dnia na dzień stali się pracownikami cenionymi i poszukiwanymi – cieszą się wciąż bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Branże i wynagrodzenie

Poszukiwani się pracownicy z większości branż, między innymi z gastronomicznej, wszelkiego rodzaju pomocach domowych, branży produkcyjnej i meblowej. W okresie wakacyjnym mile widziana jest także pomoc przy plantacyjnych zbiorach owoców i warzyw. Niezaprzeczalnie wiodącym obszarem, w której zatrudniani są ukraińscy specjaliści jest branża budowlana. Poszukiwani i doceniani są między innymi spawacze, ślusarze, murarze, elektrycy, budowlańcy i monterzy. Pracownicy z Ukrainy pomagają deweloperom sporo zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia, co jest znaczącym powodem zatrudniania obcokrajowców. Ukraińska kadra pracownicza posiada nie gorsze kompetencje zawodowe od polskich pracowników, lecz ma mniejsze oczekiwania finansowe, co jest wymarzonym rozwiązaniem dla każdego pracodawcy.  

Jak znaleźć pracownika?

Nie bez powodu, rosnącym zainteresowaniem cieszą się agencje pośredniczące w rekrutacji pracowników z Ukrainy. Takie firmy, zapewniają kompleksową pomoc konsultacyjną i prawną zarówno dla kadry, jak i potencjalnych pracodawców. Pomagają w uzyskaniu odpowiednich pozwoleń do pracy w Polsce, mogą zaplanować rozwój  ścieżki zawodowej pracownika i co ważne – przejmują praktycznie całość spraw organizacyjnych związanych ze wszystkimi kwestiami formalnymi (m.in. dojazd, wizy). Outsourcing pracowników zza wschodniej granicy posiada praktycznie same zalety. Najważniejszą z nich, zarówno dla pracodawcy jak i przyszłego pracownika jest jednak bezpieczeństwo. Wynajem pracowników z Ukrainy jest bezpieczny, ponieważ wszyscy rekrutowani są legalnie i posiadają wszelkie pozwolenia, ubezpieczenia, często pomoc polskojęzycznego opiekuna oraz zakwaterowanie.

Podsumowanie

Jak wynika z przeprowadzonych badań około 90% pracodawców ma pozytywny stosunek do pracowników z Ukrainy, a ponad 80% Ukraińców pozytywnie ocenia pracę wykonywaną w Polsce. Jedynym dotąd minusem były pojawiające się problemy z formalnościami związanymi z zatrudnieniem i uzyskaniem pozwolenia na pracę – czyli wszelkie trudności administracyjne. Dlatego wygodne dla obu stron jest włączenie w proces rekrutacji profesjonalnej agencji pośredniczącej, mającej spore doświadczenie w zatrudnianiu cudzoziemców.

Kontakt

JOBSI Sp. z o.o.
Obrońców Westerplatte 5
83-000 Pruszcz Gdański
NIP: 5272859029
REGON: 380832849

Dla pracownika

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij swoje CV
jobs@jobsi.pl

Dla pracodawcy

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij zapytanie:
biuro@jobsi.pl