Ile kosztuje leasing pracowników z Ukrainy?

Rosnące zapotrzebowanie na zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników tymczasowo sprawia, że leasing i inne formy zatrudnienia tymczasowego zyskują na popularności. Przedsiębiorcy stosują takie rozwiązanie po to, aby znacznie obniżyć koszty utrzymania działalności oraz po to, aby wszelkie formalności zostały przerzucone na firmę ,,wynajmującą” pracownika. Czym jest leasing pracowniczy? Jakie ma zalety? Ile kosztuje leasing pracowników z Ukrainy?

Leasing pracowników z Ukrainy- Nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla firm

Pracownicy z Ukrainy bardzo chętnie podejmują się pracy w Polsce. Coraz częściej zwraca się jednak uwagę na kwalifikacje i umiejętności poszczególnych osób, gdyż pracodawca nie chce tracić czasu na doszkalanie pracownika, który i tak zatrudniony jest w firmie tymczasowo. Bardzo korzystną propozycją w takim przypadku jest wynajem pracowników z Ukrainy. Stawiać należy przede wszystkim na sumienność i pracowitość, gdyż od tego zależy jakość wykonanej pracy. Dzięki zatrudnieniu pracownika za pomocą leasingu firma zatrudniająca nie ponosi absolutnie żadnych kosztów składek ubezpieczeniowych, ani podatków. Agencja, która wynajmuje pracowników, zajmuje się również rozliczaniem wynagrodzeń.

O czym należy pamiętać, zatrudniając pracowników z Ukrainy?

Kiedy przedsiębiorca podejmie decyzję o leasingu pracownika z Ukrainy do pracy tymczasowej, musi postawić przede wszystkim twarde warunki. Dzięki temu agencja pracy tymczasowej będzie mogła lepiej dopasować umiejętności danego pracownika do wymagań klienta. To sprawi, że klient będzie zadowolony, a agencja pracy tymczasowej będzie mogła zajmować się jeszcze efektywniej leasingiem pracowników z Ukrainy.

Zalety wynajmu pracowników z Ukrainy

Warto w tym przypadku skupić się na zaletach, jakie daje wynajęcie pracownika z Ukrainy. Takie rozwiązanie to przede wszystkim mniej formalności i oszczędność czasu. Wszelkie formalności, jakie mogłyby być związane z zatrudnieniem, wypełnia agencja, a klient nie musi martwić się zbędnym wypełnianiem formalności. Dodatkowym atutem jest fakt, iż pracownik, który zatrudniony jest tymczasowo, może zostać zwolniony nawet po kilku dniach. Nie trzeba wiec poświęcać czasu na poszukiwanie wyszkolonej kadry i wiązać się z pracownikami umowami o pracę. Agencje pracy tymczasowej zapewniają bardzo krótkie okresy wypowiedzenia, co stanowi dodatkowy atut. Najważniejszym plusem, jaki może przynieść wynajem pracowników z Ukrainy to niższe koszty zatrudnienia pracownika. Chorobowe wypłacane jest najczęściej przez agencję, a sam koszt zatrudnienia pracownika jest bardzo niski. Ile to kosztuje?

Ile kosztuje leasing pracowników z Ukrainy?

Pora przejść do sedna. Ile kosztuje zatrudnienie pracowników z Ukrainy? Wszystko zależy od agencji, miasta oraz tego, jaki pracownik z Ukrainy jest nam potrzebny. Należy liczyć się z kwotą 40-500 zł za godzinę. Zatrudnienie recepcjonistki to około 40-50 zł za godzinę, księgowej około 70 zł, a wynajęcie wyszkolonego menadżera to wydatek nawet 500 zł.

Kontakt

JOBSI Sp. z o.o.
Obrońców Westerplatte 5
83-000 Pruszcz Gdański
NIP: 5272859029
REGON: 380832849

Dla pracownika

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij swoje CV
jobs@jobsi.pl

Dla pracodawcy

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij zapytanie:
biuro@jobsi.pl