Gdzie szukać pracowników z Ukrainy?

Polskie firmy coraz częściej i coraz chętniej decydują się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ z jednej strony Polacy niechętnie decydują się na podejmowanie niektórych rodzajów prac. Z drugiej zaś strony, pracownicy z ukrainy są wydajni, sumienni a ich zatrudnianie nie wiąże się ze zbyt dużymi kosztami.

Aby jednak korzystanie z pracowników pochodzących z Ukrainy przyniosło naprawdę dobre efekty, trzeba z dużą starannością podejść do kwestii pod tytułem rekrutacja pracowników z Ukrainy. Gdzie szukać pracowników pochodzących zza naszej wschodniej granicy? Czy wystarczy zwykłe zamieszczenie ogłoszenia w internecie w kategorii praca dla ukraińców, czy też może lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług dobrej agencji zajmującej się rekrutowaniem pracowników z kraju naszego wschodniego sąsiada? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Gdzie szukać pracowników z Ukrainy?

Jeżeli celem naszej firmy jest zatrudnienie większej liczby pracowników, niezależnie czy na stałe czy też w ramach pracy sezonowej, odpowiedź na pytanie zawarte w powyższym podtytule jest oczywista: najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług renomowanej agencji pracy. Tego rodzaju podmioty posiadają między innymi obszerne bazy pracowników, co pozwala im na dostarczenie dużej ilości pracowników nawet w krótkim czasie. Firmy zajmujące się rekrutacją dysponują także rozbudowanymi systemami weryfikacji pracowników. W ten sposób pracodawca może mieć gwarancję, że zatrudnia nie tylko rzetelną, ale również rzeczywiście kompetentną siłę roboczą.

Dlaczego jest to tak istotne? Niestety, rosnący popyt na pracowników z Ukrainy sprawia, że rośnie również szara branża różnego rodzaju fałszywych dokumentów. Z tego powodu, pracodawcy działający rekrutujący pracowników z Ukrainy na własną rękę bardzo często po prostu nie są w stanie dokonać prawidłowej ich weryfikacji.

Co jednak, jeżeli prowadzimy niewielką firmę i potrzebujemy jedynie dwóch lub trzech pracowników? Oczywiście, w takim wypadku można po prostu zamieścić ogłoszenie w rubryce praca dla ukraińców w polsce. Jednak i w tej sytuacji ryzykujemy, że weryfikacja kompetencji zawodowych czy też po prostu rzetelności potencjalnego pracownika okaże się zawodna. Tymczasem korzystanie z usług profesjonalnych agencji zajmujących się rekrutacją pracowników z ukrainy wiąże się z niewielkimi kosztami. W zamian pracodawca otrzymuje gwarancję, iż zatrudnianiu przez niego pracownicy z ukrainy okażą się osobami godnymi zaufaniami i naprawdę posiadającymi odpowiednie dla danego stanowiska kompetencje.

Co więcej, regularna współpraca z agencjami pracy rekrutującymi pracowników z Ukrainy ma również inne atuty. Zdarza się, że nawet niewielkie przedsiębiorstwa czasowo potrzebują większej ilości rąk do pracy. W takim wypadku agencja będzie w stanie szybko i bezproblemowo dostarczyć firmie potrzebnej liczby pracowników. Jest to proces niewątpliwie łatwiejszy i bardziej komfortowy, niż szukanie siły roboczej na własną rękę, zwłaszcza że nie we wszystkich regionach Polski liczba mieszkańców zza naszej wschodniej granicy jest tak samo wysoka.

Kontakt

JOBSI Sp. z o.o.
Obrońców Westerplatte 5
83-000 Pruszcz Gdański
NIP: 5272859029
REGON: 380832849

Dla pracownika

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij swoje CV
jobs@jobsi.pl

Dla pracodawcy

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij zapytanie:
biuro@jobsi.pl