Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy?

„Dostali wypłatę i następnego dnia nie pojawili się w pracy”- czyli o tym, dlaczego warto korzystać z usług agencji pośrednictwa.

Obywatele ze Wschodu, głównie z Ukrainy, coraz częściej wybierają Polskę jako miejsce zamieszkania, a co za tym idzie chętnie podejmują tutaj pracę. Zatrudnienie cudzoziemca oznacza dla pracodawcy sporo papierkowej roboty. Nowe przepisy dotyczące obcokrajowców, weszły w życie 1 stycznia 2018 roku. Mogą one stanowić większe utrudnienia dla pracodawców, którzy muszą odnaleźć się w gąszczu jeszcze bardziej skomplikowanych regulacji. Warto zatem skorzystać z usług agencji pracy, która profesjonalnie przeprowadzi proces rekrutacyjny i zajmie się niezbędnymi formalnościami.

Odkąd nasiliła się polityka migracyjna i cudzoziemcy masowo przyjeżdżają do naszego kraju, często na forach internetowych i w publikacjach medialnych pojawiają się przykłady historii zarówno rozczarowanych  pracowników, jak i niezadowolonych pracodawców .

Nierzetelny pracownik

Głośna swego czasu była sprawa, jak to obywatele zza wschodniej granicy otrzymując wynagrodzenie z góry, następnego dnia nie pojawili się już w pracy. „Wczoraj każdy z moich pracowników otrzymał wypłatę, a dziś żaden z nich nie przyszedł do pracy. Nie spodziewałem się tego, budowa stanęła i jak najszybciej muszę znaleźć  nowych pracowników” – pisał pan Wiesław z Warszawy.

Kolejna sytuacja, o której było głośno to historia kilkunastu zatrzymanych przez Straż Graniczną obywateli Ukrainy, którzy posiadali prawo do pracy na terenie Polski, jednak nie podjęli zatrudnienia. Zamiast tego wybrali podróż do Czech, gdzie pracowali…  nielegalnie. W związku z tym, że nie zgłosili się do pracodawców polskich, wskazanych w oświadczeniach, wszczęte zostały postępowania administracyjne.

Podobne sytuacje zdarzają się na naszym rynku nagminnie. Niestety, każdy taki przypadek wiąże się z problemami, i niemałymi kosztami, które musi ponieść pracodawca. Bardzo często może to wynikać zwyczajnie z niewiedzy podmiotu zatrudniającego. Dla każdego pracodawcy zatrudnienie nowego pracownika oznacza szereg obowiązków. W przypadku zatrudnienia obcokrajowca tych obowiązków jest znacznie więcej, a nowa – wspomniana wcześniej – ustawa zdecydowanie życia przedsiębiorcom nie ułatwia. Z pewnością liczne procedury mogą przyprawić pracodawcę o ból głowy, dlatego warto skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy, by podobne incydenty w przyszłości nie miały miejsca.

Agencje pośrednictwa pracy – korzyść za rozsądną cenę

Dobre  agencje pracy oferują szereg korzyści, które zyskuje pracodawca. Oprócz pozyskiwania kandydatów zza granicy, przeprowadzenia dokładnej rekrutacji pracowników ze wschodu, weryfikacji językowych oraz ich uprawnień, a także koordynacji przyjazdu do Polski, agencje pośredniczące dbają o wszelkie niezbędne kwestie formalne. Ponadto posiadają w swoich bazach pracowników różnych specjalności, o wysokich kompetencjach językowych, co znacząco ułatwia relacje na miejscu. Kompleksowa obsługa oferowana przez agencje usprawnia proces rekrutacji, w ten sposób oszczędzając czas firmy oraz kandydatów. Warto również zauważyć, że pracodawcy nie zdają sobie sprawy, z kosztów, które wynikają z odejścia dobrego pracownika i zastąpienie go nowym. Podliczając czas poświęcony przez dyrektorów oraz ich pracowników zaangażowanych w proces rekrutacyjny, wychodzi często kwota przewyższająca wynagrodzenie dla agencji. Nie dziwi, więc fakt, że przedsiębiorcy coraz częściej  korzystają z naszych usług.

Kontakt

JOBSI Sp. z o.o.
Obrońców Westerplatte 5
83-000 Pruszcz Gdański
NIP: 5272859029
REGON: 380832849

Dla pracownika

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij swoje CV
jobs@jobsi.pl

Dla pracodawcy

Call center:
+48 58 350 2300
+38 095 649 7272

Wyślij zapytanie:
biuro@jobsi.pl